Poängtabell/blogg

Poängtabell LAGsquash VT-20

Uppdateras dagen efter varje spelafton så här kan Du följa även Dina motståndare för att ha bra koll.

Division 1

LagMatcherPoäng
BPC00
Jädermeister00
Äggplanta IF00
Ulfåsa Möbler00
Ty4Tutorial00
I fetaste laget00
Teknikbyggarna00

Division 2

LagMatcherPoäng
Squats n' Squash00
Let me Out00
Dream Team00
Minus Bullen 00

Division 3

LagMatcherPoäng
Lag Stenshult00
Äh, ingen stor grej00
Los Kaptenos de Squashos00
D&D00
Atero00
Cherry Pie00

Division 4

LagMatcherPoäng

Division 5

LagMatcherPoäng
Calzone X00
Vinnarcirkeln00
Racket Science00
LiÖ00
The Bumpers00

Division 6

Lag
MatcherPoäng
Noob's United00
Racketmusketörerna00
Zillertaller00
Fabels Juveler00

Division 7

LagMatcherPoäng
IAO00
Durks lag00
Kimstad Industriplåt AB00
Beamerboys00

Division 8

LagMatcherPoäng
Raclette00
Rackmatt00
Hörngrävarna IF00
Södra Ekkällan SK00
Here for the beer00
Dynamo SMET00

Division 9

LagMatcherPoäng

Dam

Lag
MatcherPoäng
Tungrott722
Sanna,Anna och Agnes1219
Squash It1219
Rolette717
ÅGB BK613
Rock n' squash 712
ETA711

LAGsquash-bloggen (Sqloggen) VT-21

Torsdag 2021-04-15

Start 19/4

34 lag återanmälda men division 9 spelar med division 8 och division 4 spelar med division 3 p.g.a lite för få lag där.

Dam fortsätter med samma schema som vid avbrottet fast med nya datum förstås.

2 lag där har lämnat W.O och de matcherna är räknade som 4-0 till det andra laget.

Detta är infört i poängtabellen vilket ledde till att Tungrott tar ledningen.

Seriesegrare VT20

Division 1: Teknikbyggarna
Division 2: I fetaste laget
Division 3: Ulfåsa Möbler
Division 4: Zucchini
Division 5: CalzoneX
Division 6: IAO
Division Dam: LiU AIF dam 1


Seriesegrare HT19

Division 1: LiU AIF herr 1
Division 2: Let me out
Division 3: Tingstads Giganter
Division 4: Los Kaptenos de Squashos
Division 5: Ulfåsa Möbler
Dam: Lag LiU AIF dam 1

Seriesegrare VT19
Division 1: Teknikbyggarna
Division 2: Jädermeister
Division 3: Lag Stenshult
Division 4: Yellow Fellows
Division 5: Los Kaptenos de Squashos
Dam: Lag SULO

Seriesegrare HT18
Division 1: Äggplanta IF
Division 2: BPC
Division 3: DESM
Division 4: Poseidons Pojkar
Division 5: Äh, ingen stor grej

Seriesegrare VT18
Division 1: LiU Aif
Division 2: Äggplanta IF
Division 3: Let me out
Division 4: Squats n´ Squash
Division 5: DESM